Motosiklet

Motosiklet Ekipmanları 1

Motosiklete binerken hangi ekipmanları kullanmalıyız

Merhabalar Motosiklet birliği takipçileri. Motosiklete başlamayı düşünenlerin korkulu rüyası olarak bilinen ekipmanlardan bahsedeceğiz. Kimine göre pahalı diye alınmak istenmiyor kimine göre ise ağırlık yapıyor rahat ettirmiyor diye. 

Açıkcası motosiklet ekipmanları ne kadar pahalı olursa olsun ve ne kadar ağır olursa olsun alınmak zorunda. Ufak bir kazada başınıza gelecek şeylerden bahsedeyim.

Örneğin motorla ilerlerken yavaşladınız bir yere park edeceksiniz durup ayaklığı açtığınızı düşünürken açılmamış olsa motor direk sol ayağınızın üzerine düşecek. Bu demek oluyor ki ayağınız ile bileğiniz arasında büyük bir kırık meydana gelebilir. ve Dünya’da henüz bu kırıkların tedavisi yok maalesef. Sadece yatmanızı isteyecekler sizden.  2-3 ay boyunca o kırığın hem acısını çekeceksiniz hem de 3 ay boyunca hayattan tad alamamış olacaksınız. Motosikletten 3 ay ayrı kalmaya değmez. İşte tamda bu durumda Motosiklet Botunuz olsaydı hiç bir şey olmadan atlatacaktınız.

Motosiklet Botu
Piyasada fiyatları 250 liradan başlayan bu botlar hem vites attırırken sizi yormaz hemde düşme anlarında çok güzel bir şekilde ayağınızı ve bileğinizi korur.

 

Dizlik
Fiyat olarak 50-60 TL’den başlayan bu ekipmanlar  sizin yere düşme anlarınızda veya süratli sürüşlerinizde koruma olarak kullanılacaktır. Süratli gidişlerde rüzgarı kesmesinden mutlu olacaksınız. Düşüş esnasında ise bir o kadar etkisini göreceksiniz.

Motosiklet Pantolonu(Kevlar)
Hem gündelik yaşantınızda hemde motosiklet sürüşünüzde etkisini göreceğiniz bir ekipmandır. Düşüşlerden koruması ve rahat ettirmesi sizi bir o kadar memnun bırakacaktır.
Bir sonraki yazımızda vücudumuzun üst kısımları için hangi ekipmanları kullanmamız gerektiğinden bahsedeceğiz..

Mustafa Güney

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.